APEL

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus od 16 lat prowadzą w Mielcu – Rzochowie Niepubliczne Katolickie Przedszkole.

Przedszkole mieści się w wydzielonej części klasztoru sióstr.
Już na starcie miało kilkunastu podopiecznych, ale szybko zyskało popularność, która przerosła możliwości Sióstr. Teraz, by zapewnić dziecku miejsce, zapobiegliwe mamy przychodzą je zapisać, kiedy są jeszcze w stanie błogosławionym. Długie listy rezerwowe spędzają siostrom sen z powiek. Niestety, obecne warunki pozwalają na przyjęcie maksymalnie 32 dzieci.

Siostry dbają o wszechstronny rozwój podopiecznych. Ofertę edukacyjną wzbogacają zajęcia taneczne, rytmika, język angielski, nauka gry w szachy, zajęcia z logopedą, gimnastyka korekcyjna oraz katecheza. Przedszkole ma swoją kuchnię, domowe obiady, oraz posiada certyfikat przedszkola przyjaznego alergikom.

Siostry, po wieloletnich naleganiach rodziców postanowiły rozbudować placówkę, dobudować kolejne trzy sale przedszkolne i utworzyć kolejne grupy. Dzięki hojności setek Darczyńców jest już gotowy budynek w stanie surowym zamkniętym. Gotowa jest elewacja zewnętrzna i instalacje, co pozwoliło zakończyć pierwszy etap budowy. Przed siostrami drugi etap prac wewnątrz budynku, na który składają się wykończenie łazienek, posadzki, podłogi, malowanie, montaż drzwi, oraz montaż systemu przeciwpożarowego. Wspólnota, którą tworzą wychowankowie, rodzice i siostry jest jedną z najlepszych dróg, aby nieść do rodzin Pana Boga.

Marzeniem sióstr jest by wychodziło stąd jak najwięcej mądrych i szczęśliwych dzieci. 

Możesz mieć w tym swój udział, zmieniać świat na lepsze, bo już dzisiaj wspólnie kształtujemy przyszłość.

Jesteśmy także na Facebook’u: https://www.facebook.com/perelkimilosierdzia/